›   ›  Anwil inwestuje w logistykę nawozów

Anwil inwestuje w logistykę nawozów

2013-11-14

Jak donosi Wirtualny Nowy Przemysł (wnp.pl), Anwil Włocławek uruchomił nową linię paletyzacji nawozów. Zrealizowana nakładem blisko 5 mln zł inwestycja podwaja możliwości zakładu sprzedaży nawozów azotowych na paletach.

 

- Pozycję rynkową budujemy w oparciu o dobre relacje z naszymi partnerami biznesowymi. Ich potrzeby wskazują nam kierunek rozwoju oferty i standardów obsługi. Jesteśmy przekonani, że warto inwestować w jakość współpracy z naszymi klientami. Dlatego nie wyczerpaliśmy jeszcze tegorocznych planów dotyczących logistyki nawozów. W grudniu tego roku przewidujemy oddanie do użytku nowego węzła pakowania big-bagów – powiedział Arkadiusz Banaszek, członek zarządu Anwil.

 

Oddana do użytki linia wraz z dotychczasową pozwala na zapakowanie na paletach łącznie 2000 ton nawozów dziennie. Nowa linia pozwala na znaczne zwiększenie elastyczności obsługi partnerów handlowych Anwilu. To kolejny, po pierwszej linii paletyzacji, węźle pakowania big-bagów i magazynie CANWIL, projekt usprawniający spedycję nawozów azotowych wytwarzanych przez Anwil.

 

- Nowa inwestycja Anwil to kolejny element infrastruktury logistycznej budujący pozycję rynkową Grupy Orlen. Koncern wspiera projekty realizowane przez spółki zależne, które zwiększają konkurencyjność i gwarantują efektywność ekonomiczną”- powiedział Piotr Gorzeński, dyrektor wykonawczy ds. logistyki PKN Orlen (spółka jest właścicielem Anwilu). 
 
 
 
« wstecz