›   ›  Grupa Ciech inwestuje w wzrost mocy produkcyjnych

Grupa Ciech inwestuje w wzrost mocy produkcyjnych

2015-03-11

Grupa Ciech poinformowała o ukończeniu pierwszego etapu rozbudowy zakładów sodowych w Inowrocławiu. Unowocześnianie zakładów produkcyjnych to jeden z głównych filarów strategii rozwoju Grupy Ciech. Za kluczowy projekt uważa się "SODA +200", czyli rozbudowa mocy produkcyjnych zakładu sodowego w Inowrocławiu z 600 tysięcy ton rocznie do 800 tysięcy ton rocznie, a ukończony właśnie etap powinien umożliwić wzrost mocy produkcyjnych o 60 tysięcy ton rocznie. Całkowita wartość programu SODA +200 wynosi około 265 mln złotych.

 

- Od początku mojej misji w Ciech jestem przekonany, że należy inwestować w nowe moce zakładów produkcyjnych. Jest to nasza mocna strona, mamy duży potencjał rozwojowy i dzięki temu możemy być bardziej konkurencyjni na rynkach globalnych. Zwiększanie produkcji i sprzedaży sody jest odpowiedzią na sygnały płynące z rynku i stanowi ważny element naszej strategii biznesowej - powiedział Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Ciech.

 

Równolegle w sąsiednim zakładzie w Janikowie Ciech sfinalizował inwestycję mającą na celu wzrost produkcji soli suchej z obecnych 1000 ton dziennie do 1700 ton dziennie. Ma to być odpowiedź spółki na rosnące zapotrzebowanie.

 

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Posiada dobrze rozwiniętą strukturę produkcyjną (6 spółek) i sieć handlową w kraju oraz Europie i na świecie. Głównymi produktami Grupy są: soda kalcynowana (drugie miejsce jako dostawca w Europie), soda oczyszczona, sól, nawozy, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe, poliestrowe i inne produkty chemii organicznej, mające zastosowanie w przemysłach szklarskim, meblowym, chemicznym, budownictwie i rolnictwie. 
 
« wstecz