›   ›  Profil działalności

Profil działalności

Firma "Aurepio" Sp. z o.o. została założona w 1993 roku. W ciągu kilku lat zostaliśmy wiodącym importerem chlorku potasu zdobywając ponad siedemdziesięcio-procentowy udział w polskim rynku potasu. Z upływem czasu poszerzyliśmy ofertę o nawozy azotowe, fosforowe i wieloskładnikowe. Od samego początku Aurepio stawiało na harmonijny rozwój – obok dostaw dla przemysłu chemicznego, rozszerzaliśmy współpracę z firmami dystrybucyjnymi i gospodarstwami rolnymi.

 

W 1995 roku nasza firma otrzymała Złotą Odznakę za Zasługi dla Przemysłu Chemicznego przyznawaną przez Ministra Przemysłu i Handlu. W 2000 roku przystąpiliśmy do Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego - Związku Pracodawców, a także zostaliśmy laureatem przyznawanej przez Komitet Integracji Europejskiej wraz z Business Centre Club nagrody - Medal Europejski. W 2003 roku Aurepio zainicjowało powstanie Stowarzyszenia Importerów i Konsumentów Soli Potasowej, które reprezentowało stanowisko podmiotów gospodarczych i producentów rolnych z Europy Centralnej w prowadzonych przez Komisję Europejską postępowaniach antydumpingowych dotyczących chlorku potasu. Należy podkreślić, że główna misja Stowarzyszenia zakończyła się sukcesem - w 2011 roku Komisja Europejska zniosła środki antydumpingowe na chlorek potasu z Białorusi i Rosji, w czym niewątpliwie duża zasługa Stowarzyszenia.

 

W roku 2010 dla wydzielenia działalności związanej z solą potasową została powołana spółka „Aurepio-Kalij” Sp. z o.o., natomiast ”Aurepio” Sp. z o.o., dzięki szerokim kontaktom biznesowym z producentami nawozów w kraju i za granicą oferuje szeroki  asortyment  nawozów oraz sól techniczną do zimowego utrzymania dróg. Towar dostarczamy klientom drogą morską i lądową – transportem kolejowym i samochodowym. Prowadzimy również sprzedaż z magazynów rozmieszczonych w polskich portach morskich i portach kolejowych. Staramy się jak najlepiej dostosować do potrzeb klientów oraz szans i wyzwań rynkowych. 
   

 

Ambicją naszej firmy jest zapewnienie Klientom jak najwyższej jakości oferowanych towarów i usług. Dla nas każdy Klient jest cenny i wyjątkowy. Mamy nadzieję, iż bogate doświadczenie zdobyte przez długoletnią obecność na rynku nawozowym pozwala nam spełniać wymagania obecnych i przyszłych Klientów.

 

 
 
 
 
« wstecz